flexile-white-logo

Prorodinný přístup ke zdraví: Havířovská nemocnice posouvá hranice v péči o děti

Nemocnice v Havířově dlouhodobě respektuje práva dítěte na přítomnost zákonného zástupce a tuto praxi posouvá ještě dál otevřením nového oddělení Dětské Jednotky intenzivní péče dne 8. listopadu 2023. Je důležité zdůraznit, že nemocnice nejen poskytuje kvalitní lékařskou péči, ale také zde naprosto automaticky počítají s přítomností obou rodičů nebo jiné blízké osoby během hospitalizace dítěte. Kompletní rekonstrukce oddělení dětské JIP zahrnuje nejen vylepšení prostor, ale i další úpravy, které mají za cíl zajistit co nejpříjemnější podmínky pro rodiče, kteří se svým dítětem tráví v nemocnici někdy i mnoho dní nebo týdnů. 

Nově vylepšené prostory a optimalizované podmínky pro rodiče jsou odpovědí na rostoucí potřeby moderní zdravotní péče. Vedení nemocnice i dětského oddělení si je vědomo významu emocionální podpory v procesu uzdravování dítěte, proto nemocnice vytváří prostředí, které nejenže uspokojuje léčebné potřeby pacienta, ale také respektuje potřeby a práva jeho rodiny. Dle výzkumů, které se potvrzují i praxí v Havířově, dochází při psychické pohodě dítěte k výraznému krácení délky nutného pobytu v nemocnici, což je další významný benefit pro dětské pacienty. 

Tímto chceme vyjádřit uznání Nemocnici v Havířově za její dlouhodobý závazek v oblasti respektování práv dítěte a za současný krok k ještě lepšímu zajištění pohodlí rodiny během náročného období léčby. Věříme, že tato iniciativa bude sloužit jako inspirace pro ostatní zdravotnická zařízení a přispěje k celkovému zlepšení kvality péče poskytované dětem a jejich rodinám.

Slavnostní otevření proběhlo za účasti významných osobností. Vážíme si pozvání, které Český helsinský výbor obdržel a těšíme se na další spolupráci při šíření dobré praxe do dalších nemocnic v České republice. 

Za Český helsinský výbor Ágnes Bučinská Němečková a JUDr. Václav Vlk

komentáře

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

podobné příspěvky